4.1.2012

Dream Job


"מה את רוצה להיות כשתיהי גדולה?" 
תמיד השאלה הזו נראתה לי כל כך רחוקה ולא הטרידה אותי כי ידעתי שיש לי עוד מספיק זמן עד שאהיה גדולה. אבל עכשיו כשאני כבר בסוף סמסטר א' של השנה השלישית לתואר, הגיע הזמן לחשוב על זה. אנשים רבים שואלים אותי ובצדק מה אני מתכננת לעשות אחרי התואר ולצערי אני עדיין עונה שוואלה, אין לי מושג. נכון שאני יחסית צעירה (23) אבל אחת הסיבות שבגללן התחלתי ללמוד מוקדם היא כדי שאספיק כמה שיותר וכמה שיותר מוקדם. אני לומדת תקשורת ומתמחה בתקשורת אינטראקטיבית וכל הזמן אנשים שואלים אותי למה לא הלכתי ללמוד משהו שקשור בתחום האופנה בשל חיבתי הלא קטנה לתחום. ובכן, אחרי הצבא כשהתחלתי לחשוב מה לעזאזל אני רוצה לעשות עם עצמי עלתה האופציה של לימודי עיצוב אופנה ,אבל שיחה עם חברה הורידה אותי מהרעיון (לא פרקטי, מה אני אעשה עם זה, מה הסיכוי להצליח וכו' וכו'). התהיות שלה חילחלו פנימה וכמעט והתחלתי ללמוד מנהל עסקים (מה הקשר?) אך לשמחתי לא עברתי את הקורס מיון וכך נמנעה ממני הזוועה הזו, שכן אני ומקצוע ריאלי - ממש אבל ממש לא הולכים ביחד.

אחרי שהבנתי שלמנהל עסקים לא אוכל להתקבל (לפחות לא במוסד האקדמי בו רציתי ללמוד) עלתה האופציה  ללמוד תקשורת. לא היה לי מושג מה כולל התואר (חשבתי כמו רוב האנשים שתקשורת = להיות כתב בעיתון/בטלוויזיה) ולכן הייתי קצת סקפטית, אבל אפשר לומר שבגדול אני שמחה על ההחלטה. מדובר בתואר די כללי, אני לא יוצאת עם מקצוע (כמו ראיית חשבון) אבל התואר כן הרחיב את אופקיי וחשף אותי למתרחש בעולם (הבלוג הזה הוא גם תוצר של התואר- אז כבר יצא ממנו משהו טוב).

הסיבה שאני כותבת את הפוסט הזה היא כי אני חייבת להתחיל ולעמת את עצמי עם המציאות ולכתוב על זה עוזר לי לעשות זאת. החלום הכי הכי גדול שלי הוא לשלב את האהבה הגדולה שלי לאופנה ולכתיבה ביחד בתוך פלטפורמה אינטרנטית מסוימת, וככה אני אתן לכל הצדדים שבי להתבטא. כמו כן, מכיוון שלעצמי אני לא נותנת "להתפרע" מבחינת לבוש, חלום נוסף הוא להיות סטייליסטית ולתת לכל הצד ה"משוגע" יותר שבי לצאת החוצה, אם לא בי אז לפחות באנשים אחרים. תמיד כשאני עוברת ליד בנייני משרדים אני מדמיינת את כל האנשים החשובים יותר והחשובים פחות בפנים, מדמיינת מה הם לובשים וחולמת שיום אחד אני אתהלך במסדרונות של אחד הבניינים האלו בלבוש מחויט (חצאית+ג'קט+גרביון+נעלי עקב) ואעבוד בעבודת חלומותיי. אמן.

אגב,חלום קטן נוסף שאני מקווה שאולי יצא לי להגשים אחרי התואר הוא להיות דיילת. שילוב של טיול בעולם + לבוש שיקי = מה צריך יותר מזה? :)


יאללה, לחיי 2012 ומקווה שבעוד שנה אגלה כבר מה נועדתי לעשות כשאהיה גדולה :)
3 תגובות:

 1. היי... גם אני, כמוך, למדתי תקשורת. אבל אני דווקא באתי מהכיוון של לרצות להיות עיתונאית. אומנם כרגע רעיון זה נזנח ואני לומדת עוד תואר ראשון (במשפטים), אבל אני לא מתחרטת לרגע על התואר הקודם שלי.

  נהנתי ממנו מאוד.

  גם אותי שאלו למה אני לא הולכת לעסוק באופנה, אבל האמת היא שיש לי הרבה פחות דרייב וביטחון בעצמי בקטע הזה. אבל- אם יש לך את השאיפה והרצון- לדעתי, לכי על זה ולכי על זה חזק!
  הגיל שלך הוא יתרון וחסרון, וכל עוד תשכילי למנף את החוזק שלך- את תסתדרי יפה מאוד.

  השבמחק
 2. היי :)
  תודה על ההתייחסות. פעם גם אני חשבתי שאני רוצה להיות עיתונאית אבל אז הבנתי שגם המקצוע הזה די דועך אז אם כבר עדיף לי ללכת ולעסוק באופנה :) האמת שאם אני גם ככה לא סגורה על עצמי ולא יודעת מה אני הולכת לעשות עם התואר כנראה שכן אנסה לקדם קצת את התחום שאני הכי אוהבת (אופנה), כי אין לי מה להפסיד. תודה רבה!!!!

  השבמחק
 3. אנונימי23/4/12

  היי הילה,את ילדה ממש חמודה הכי בקטע אמיתי וטוב, אני עוקבת אחרייך ואת ממש מזכירה לי את עצמי! בזה שאת אוהבת שופינג וקונה בגדים בסגנון השיקי שלי!
  שיהיה לך בהצלחה! אוף אני מרגישה שאת הנפש התאומה שלי,לא בקטע לסבי אל תבהלי:) איזה מזל את?!

  השבמחק

תמיד כיף לשמוע מה שיש לכם לומר :)