29.10.2010

מתי זה יותר מידי?
לפני כמה שנים יצא לי להכיר באופן רנדומאלי לחלוטין סדרת ספרים שעד היום אני מכורה אליה; סדרת הספרים, שופוהוליק, אותם כתבה הסופרת הבריטית סופי קינסלה.השם בוודאי מוכר לכם מהסרט משנת 2009, 'וידויים של שופוהוליק'  (Confessions of a shopaholic.)

"וידויים של שופוהליק", הסרט, 2009

הספר הראשון (2000), אשר הסרט קרוי על שמו, מתאר את קורות חייה של רבקה בלומווד, עיתונאית פיננסית (האירוניה) צעירה מלונדון. גם היא כמו רבים מאיתנו נפלה בחקתה של ההתמכרות לקניות. בלומווד,אשר מחזיקה במספר לא מוגבל של כרטיסי אשראי, לא מתפרנסת ב"שש ספרות", אך עם זאת מרשה לעצמה לקנות מותגי על ללא הפסקה. (ראה ערך - התמכרות). מובן שבסופו של דבר כל הקניות הללו מתרכזות לחובות ענק, שאותם היא פותרת על ידי 'מכירת חצר' של עשרות/מאות פריטי לבוש מיותרים שיש לה. הספר מגולל שלל אירועים משעשעים למדי אותם היא עוברת בדרך לגמילה.יש לציין שעד הספר האחרון שיצא (Shopaholic and Baby) עדיין לא ניכר כי חל שינוי כלשהו בהתמכרות, אבל אני בעד, כי כך יוצאים עוד ועד ספרים. הסדרה כוללת כיום שישה ספרים, בהם היא 'קורעת' את ניו יורק, פוגשת את אחותה האבודה, מתחתנת, נכנסת להריון, ויולדת.


הספרים נראים ממבט ראשון על הביקורת הקצרצה שלי שטותיים ומיותרים לגמרי,אך ממש לא כך הדבר. בזכותם התחלתי לקרוא ספרים, ובעיקר באנגלית. אם בא לכם ספר קליל ,סאטירי ובאמת מצחיק, מומלץ בחום. אני רכשתי את כולם בארץ , אך ניתן להזמין אותם בזיל הזול דרך האינטרנט (אפשר להיכנס לאתר הראשי של הסופרת ומשם יש קישורים להזמנה).
קינסלה כתבה עוד מספר ספרים נוספים שלא קשורים לסדרת שופוהליק, גם כן מומלצים בחום. מניסיוני האישי, ספר זה לא הדבר הכי מפתה בעולם בעידן המודרני, אך ברגע שמתחילים לקרוא את הספרים שלה, אי אפשר להפסיק. כמו כן, זה משפר את האנגלית פלאים.


אני חייבת לציין שמאוד התרגשתי לפני שהסרט יצא, וכאשר סוף סוף צפיתי בו האכזבה הייתה לא קטנה. מלבד העובדה שפרטים רבים מהספר עוותו/הושמטו/ייופו, הסטיילינג בסרט - מאכזב לגמרי.

ואני שואלת.... WTF?


כמה דוגמאות לסטים שנראה לי היו עובדים יותר טוב. שמרתי על הצבעוניות כפי שניתן לראות, אך בגדר הנסבל.
Shopaholic style
Shopaholic 2
Too much?
אני חייבת לציין שהיה ממש כיף ליצור את הסטים האלו! הלוואי, והיה לי האומץ (והממון) בשביל לרכוש אותם :)
יום נעים,
הילה. 
When is it too much? 


A few years ago I got to know completely randomly a series of books which now I'm addicted to- Shopaholic, which wrote the British author Sophie Kinsella. The name must be familiar to you from the film  "Confessions of a Shopaholic" which was released in 2009.
The first book (2000),"Confessions of a Shopaholic", (like the movie), describes the life of Rebecca Blomuod, a young financial journalist (the irony) from London. Blomwood, who holds an unlimited number of credit cards and doesn't hold a great income, allows herselves to buy without interruption. (AKA- addiction). Of course, eventually all the shopping is causes a huge debt, which is solved by a 'yard sale' of   hundreds of unnecessary items of clothing she had. The book tells a variety of entertaining events rather it is moving in rehab. It should be noted that the last book recently came out (Shopaholic and Baby)buy Becky is still a Shopaholic. But I'm all for that because that means more books. The series currently includes six books; First she confesses, than she goes to NY, meet her long lost sister, get marry, get pregnant and have a child.
The books seem at first sighttotally frivolous and unnecessary, but it doesn't actually.
If you feel like an easy, funny and really satirical book, it is strongly recommended. I purchased them all in Israel, but you can order them over the Internet (you can enter the author's main site has links to order from there.) http://www.sophiekinsella.co.uk/(Kinsella wrote several other books not related to the series of Shopaholic,and they are also strongly recommended.)
I must say I was very excited before the movie came out, and when at last I watched him  it was quite a disappointment. Besides the fact that many details from the book distorted / omitted / Aioapo, styling in the film - quite disappointing.

Above you can see pictures from the movie, and underneath it are some sets which i've created. I find them preety cool , and takes a lot of courage (and money) to actually wear them.
Hope you liked it.
Have a nice day,
Hilaאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תמיד כיף לשמוע מה שיש לכם לומר :)