23.10.2010

ישראל - מעצמה אופנתית. האמנם?


כפי שציינתי בפוסט הקודם, אני מתגוררת במדינה קטנה בשם ישראל.
בעבר, חשבתי שישראל מבודדת אופנתית לגמרי משאר מדינות העולם. אני עוד זוכרת שהייתי בת 12, כאשר הייתי נוסעת לאירופה, כמו לכולנו, H&M  היתה חתיכת אטרקציה. 'וואוו, כל כך הרבה בגדים יפים, וכל כך בזול'! חשבתי לעצמי.
מהר מאוד, השמועה והרשת התפשטה לכל העולם, בין השאר לישראל. רגשותיי היו מעורבים. מצד אחד, זה מכניס אווירה מעט חו"לית ארצה, אך מצד שני, הגלובליזציה הזו קצת מוגזמת בעייני. מובן שלא נוסעים לחו"ל כשהתכלית היא קניות, אך זה חלק די משמעותי לחובבי האופנה שבינינו.
כיום, אין שום ייחוד. כולם מתלבשים אותו הדבר, ואני מוצאת את עצמי 'מטילה ווטו' על רשתות כדוגמת זארה (שגם בארץ זה סוג של מחוץ לתחום), מנגו, וטופ שופ. (בעצם, לטופ שופ יש מעמד מיוחד. בין השאר כי כאן מתמחרים את כל הפריטים ב50% יותר ממה שהם אמורים להימכר).

במאי האחרון, הייתי בכרתים עם שלוש חברות.עזבו את זה שנסענו לא בעונה, כאשר הגיל הממוצע שם היה 50, ומספר התיירים ברחובות לא עלה על 20 במקרה הטוב, הקניות היחידות שערכתי שם היו בסופר.
שלא תבינו לא נכון, נהניתי מאוד, אני הכי נהנית מקניות בסופר בחו"ל. אבל מה שאני מנסה להגיד כאן, זה שאחרי שהייתי ביוון, וראיתי את הזוועות שהולכות שם, בעצם, לא הולך שם כלום, למדתי להעריך את ישראל. כן, ישראל הקטנה והדי יפה שלנו, מסתבר שהיא מעצמת אופנה לא קטנה. בשנים האחרונות עברנו שדרוג מטורף מרשתות כמו פוקס וקסטרו, לחנויות מגניבות לגמרי כמו FCUK וTOPSHOP.

אז מה שאני רוצה לומר, זה שאמנם אנחנו נמצאים במרחק של מספר שעות טיסה ממערב אירופה הכה מגניבה והקרה, אך בתחום האופנה - אנחנו מאוד מאוד קרובים לשם.
כן ירבו.וכדי להכניס קצת צבע, תמונות מכריתים

 Israel, Très chic.

As I mentioned in the previous post, I live in a small country called Israel. In the past, I thought that Israel is completely 'fashion isolated' from other countries.
When I was 12 years old, I used to travel a lot to Europe.Like most of us, H & M was quite an attraction for me. 'Wow, so many nice clothes, and so cheap! I thought to myself. Soon, the word and the company spread worldwide , including in Israel.
My feelings were mixed; On the one hand, it does feel a bit like how it feels abroad , but on the other hand, this globalization is a bit excessive in the eyes. Of course shopping is not the main puropse of traveling abroad, but it's pretty substantial part of the fashion lovers among us. Today, there is no distinction. We all preety much dress the same, and I find myself  'vetoed' brands such as Zara (I don't like to shop in Zara Israel as well), Mango and TOPSHOP (Actually, TOPSHOP has a special status. J'adore. :)
Last May, I was in Crete, Greece with three of my friends. Besides the face that it wasn't the season , the average age there was 50,  the number of tourists in the streets was  no more than 20 at best, the only purchases I made there were in the supermarket.Don't get me wrong. I really enjoyed the trip, and I absolutely love shopping at  supermarkets abroad.
What I'm trying to say here is that after I was in Greece, and saw the "horrors" there  (shopping horrors, yes?) I learned to appreciate Israel.
Israel, turns to be quite fashionable. 
So what I want to say is. that although we are within a few hours flight from Western Europe, in fashion - we're very, very close. 
  


(you can see above some pictures from Crete)


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תמיד כיף לשמוע מה שיש לכם לומר :)